Miqtë e klubit

Miqtë e klubit:

 
Paraqitja e njoftimit për krijimin e klubit të shkrimtarëve Shkodër në internet pat një shtrirje të gjërë kudo në Shqipëri, Kosovë, Mal të Zi, Maqedoni, Europë e përtej saj. Klikimet dhe komentet i kaluan parashikimet tona, ndaj i falnderojmë të gjithë nga zemra. Gjejmë rastin të përmendim që nga komentuesi i parë, poeti e publicisti i mirënjohur Kolec Traboini e me radhë Lediana Kapaj, Abdyl Kadolli, Fatjeta Bushati, Mark Gera, Fatos Prizreni, Roland Musta, Begzad Baliu, Vesel Hysa, Besa Dizdari, Ylli Halilaj, Majlinda Çekiçi, Sadetin Stankaj, Elnar Dervishi, Pirro Loli, Ashley Shanja, Mirsada Daija (Gucia), Shpresa Tepelija, Sahit Kastrati, Rozafa Shpuza, Farida Zmijani (Ramadani), Fakete Rexha, Adriatik Islamaj, Redi Poda, Esi Haxhia, Mimoza Sokoli Nduka, Kozma Gjini, Qemal Juniku, Sahitaj Reshat, Ndue Gaspri, Sali Onuzi, Gjovalin Lumaj, Riza Lahi, Albana Temali, Myrteza Mara, Nikolla Spathari, Brilanda Kraja, Pjerin Ndreka, Mikel Gojani, Fatmir Minguli, Ndue Neçaj, Idriz Ulaj, Kasem Shaqirvela, Teuta Reçi, Mentor Thaqi, Xheladin Mjeku, Dea Karakaçi, Zeni Dizdari e shumë e shumë të tjerë.
Urimi i tyre për ngritjen e klubit do na shoqërojë në veprimtaritë tona të ardhshme, që të ecim hap më hap me zhvillimet letrare kombëtare.
 
Nga kryesia e klubit

 

 

Kolec Traboini Gojçaj Pergezime miku im Skender. Kesisoj keni krijuar nje hapsire e nje mundesi per komunikime letrare te autoreve shkodrane apo ata qe anipse jetojne larg Shkodres gjithenje jane shpirterisht aty nen hijen e mureve madheshtorete Rozafes e kurores se maleve qe e perrethojne qytetin. Dhe per miqt e Shkodres dhe shkodraneve eshte nje mundesi.
Dhjetor 15


Lediana Kapaj Urime dhe suksese. Ju pershendes i nderuar.
Dhjetor 15


Abdyl Kadolli Shumë urime për vlera të reja letrare e artistike!
Dhjetor 16


Fatjeta Bushati urime e sukse te metejshme
Dhjetor 16it


Mark Gera Urime per nismen, fillim te mbare !
Dhjetor 16


Fatos Prizreni urime dhe ishall kthehen edhe shkodran e tjer te ikur le te jet hap i pare i juaji qe te kthehet truri shkodran
Dhjetor 16


Roland Musta Urime Skender,paci bereqet e mbaresi.
Dhjetor 16


Begzad Baliu

Ne vend te urimit. Letër miqve
MALLI PËR SHKODRËN (Esse)
Më ka marrë malli për Shkodrën
Edhe pse gjumën heret ma nxjerrin thirrjet e hoxhes e krismat e këmbanave, prandaj shpesh pendohem që flej në Hotel Rozafa, në vend se të mbulohesha shtatë shekuj thellë në themelet e Kalasë së Rozafatit.
Më ka marrë malli për Shkodrën
Dhe kafen e mëngjesit ta pi me pleqtë e qytetit te Kafja e Madhe, ku i gjejë Krajen, Drinin, Uruqin, Temalin, Spatharin…(le të më falin të tjerët) dhe bisedat plotë humor që ma zbardhin ditën…
Më ka marrë malli për Shkodrën
Për takimet me mësuesit e dëshiruar: Profesor Jup Kastratin, Gjon Shllakun, Profesor Tomor Osmanin, Profesor Petrit Kotrrin…, për një diskutim albanologësh, aq të nevojshëm ndër ne.
Më ka marrë malli për Shkodrën
Për një pasdite udhëtimi në shkretirën dhe mrekullit e saj, për shikim kodrash të zhveshura dhe bukurinë e Liqenit…
Më ka marrë malli për Shkodrën
Për një diskotekë në kafenenë më të re të qytetit. Për një kafene, bie fjala te Palma, ku mund të rri gjerë natën vonë, dhe rrugës të kthehem kur jam vetëm unë dhe yjet lartë, ani pse më thonë se do të ma zënë rrugën hajnat. Po, le të ma zënë se i ri jam dhe më ka hije edhe të përleshem…
Më ka marrë malli për Shkodrën
Të zgjohem plak dhe të bie i ri…
Me respekt,
Begzad Baliu, 13. 7. 2003
Dhjetor 16Vesel Hysa Paçi shëndet e suksese ...!
Dhjetor 16

      
Besa Dizdari suksese dhe jete e shendet qe te vazhdosh edhe me shume punen tuej letrare.
Dhjetor 16


Ylli Halilaj Degjofshim mire per ju dhe Klubin qe themeluat, prodhimtari per kenaqesine e publikut dhe pasurimin e letersise shqiptare.
Dhjetor 16


Majlinda Cekici Temali Urime, pac gjithmone energjine, deshiren dhe vullnetin e mire per te permbushur edhe kete detyre si te gjitha te tjerat. Krenari per familjen tone, dhe mbesat per axhen e tyre !! te pershendes.
Dhjetor 16


Sadetin Stankaj Urime dhe suksese ju personalisht dhe Klubit te Shkrimtareve te Shkodres !
Dhjetor 16


Elnar Dervishi I dashur Skender kjo fjale e shkurte, kuptimplote me pelqeu. Me sa shoh une ju jeni i denje per ta drejtuar kete Klub qe per mua ploteson nje mungese shumevjeçare. Urime!
Dhjetor 16

 
Pirro Loli I dashur Skender, e nismetare te ketij akti kulturor, Une Pirro Loli qw shkruaj dhe ne poezi e ne prozw, ju pergwzoj me gjithe zemwr per nismen tuaj. Ne kete kohe antiartistike te nje shteti antishkrimtar ju dilni si sfidw e shprese jo vetem per Shkodren, ose Parajsen shqiptare. Jam me gjithe shpirt me ju dhe me e pakta gje qe me vjen ne mendje eshte: SHENOMWNI DHE MUA. Ju uroj suksese dhe krijimtari te begatwshme. Pirro Loli, ( Kjo adresë emaili po mbrohet nga spambotet. Të duhet aktivizimi i JavaScript për me e pa.) TIRANE .
Dhjetor 16


Ashley Shanja Suksese dhe mbaresi ne punen dhe inisiativen tuaj... Urime z.Skender.
Dhjetor 16

  
Mirsada Daija Gucia Suksese Profesor
Dhjetor 15


Shpresa Tepelija Urime dhe shume suksese ...
Dhjetor 15

      
Begzad Baliu Ky eshte lajm shume i gezuar! Shume urime!
Dhjetor 15

 
Sahit Kastrati Te uroj nga zemra shëndet dhe punë të sukseshme edhe shumë e shumë vite...ooo.. i nderuari Skender Temali..!
Dhjetor 15

        
Rozafa Shpuza Urime e me kambe te mbare!
Dhjetor 16

     
Farida Zmijani Ramadani Urime kryetarit tone Skendet Temalit dhe na shkofte mbare
Dhjetor 16

      
Fakete Rexha Z. Skender Temali. Nga zemra ju përgëzoj për këtë inisiativë të mirë që keni marrë. Si shkrimtare që jam,i dëshiroj jetë të gjatë Klubit ... e plotë ëndrra që dërgojnë përpara qëllimet e bukura e artistike. Përshëndetjet e mia më të sinqerta.
Dhjetor 16

      
Adriatik Islamaj Urimet me te mira Z. Temali per ju dhe klubin e shkrimtareve shkodrane ne misionin tuaj fisnik per promovimin e vlerave artistike qe ketij qyteti te mrekullueshem.
Dhjetor 16

   
Redi Poda Urime per nismen tuaj.me respekt te perzemert nga familja Petrit Poda
Dhjetor 16

  
Esi Haxhija Pergezime per kete inisiative, te rralle dhe te munguar ne vendin tone. Uroj , ky fillim te jete nje ogur i mire qe do piedestalizoje ajken e vlerave artistike , sjelle kjo e miksuar nga grupmoshat e ndryshme .
Dhjetor 16

 
Mimoza Sokoli Nduka Urime dhe suksese !
Dhjetor 16

              
Kozma Gjini Shume urime miku im .Urime Shkodra. Ia vlen qe nisma te tilla te sherbejne per promovimine vlerave te krijuesve si nje mesazh i bashkimit te njerezve.Pergezime!
Dhjetor 16


Qemajl Juniku Z. Skender ,urime dhe suksese ne veprimtarine e klubit.
Dhjetor 16

     
Sahitaj Reshat Urime te perzemerta nga Unioni I Shkrimtareve Prishtine
Dhjetor 15

 
Ndue Gaspri Suksese! Mbase është koha per të menduar vetë komuniteti i shkrimtarëve për krijimtarinë letrare se shteti mendon vetëm për ta zhvlerësuar atë. Suksese!
Dhjetor 16

   
Sali Onuzi Urime dhe suksese Klubit te shkrimtareve te Shkodres!
Dhjetor 16Dhjetor 16 afër Detroit, MI, United States.
Nga Gjovalin Lumaj, Prof. Skenderi.
Urime per ri-organizimin e lishjes se shkrimtareve Shkodrane.
Kemi besim se promovimi i vlerave te verteta letrare ne
kushtet aktuale, do te kete permirsime si rezultat i ndjenjes
se pergjegjsise, pervojes dhe profesionalizmit te lidhjes suaj.
Urime per zgjedhjen tuaj si kryetar i kesaj lidhje.
E vlersoj me mend dhe me vend kete zgjedhje.
Suksese.
Gjithmone dashamires i atij rrethi te nderuar.
Gjovalin Lumaj.
SH.B.A.
Dhjetor 16


Riza Lahi
o  klubi i shkrimtareve ne Shkoder ? Ca me thye permbys, more? A po me pranoni edhe mue, sepaku me ndejte roje te dera?
Dhjetor 16


Albana Temali Jete te gjate Klubit te Shkrimtareve shkodrane! Urime nga zemra Skender Temali e krijimtari te mbare!
Dhjetor 15


Myrteza Mara Ne emer te Klubit te Shkrimtareve "Petro Marko" Vlore , urojme udhe te mbare Klubit te Shkrimtareve Shkoder ! Urime nismetareve, organizatoreve dhe krijuesve te Klubit te Shkrimatereve Shkoder ! Vetem keshtu, te organizuar neper struktura vullnetare do te mund te percjellim mesazhet e misonit tone letrar. Vetem keshtu do njohim me mire veten dhe njeri-tjetrin! Vetem keshtu do degjohemi me shume dhe do kemi mundesi edhe te bashkepunojme ne te ardhemen!

Nikolla Spathari Urime. Keni bërë atë që duhet. Suksese !
Dhjetor 16


Abdyl Kadolli Shumë urime për aktivizimin e shkrimtarëve edhe në Shkodër!
Dhjetor 16

Teuta Reci Skender urime urime, dhe suksese ju pershendesim Teuta Nazi.
Dhjetor 16


Farida Zmijani Ramadani Ishte dicka shume pozitive dhe e domoshme nje organizim i tille nje bashkeveprim mes shkrimtaresh.Suksese dhe mbaresi
Dhjetor 17


Brilanda Kraja Urime per klubin e shkrimtareve, suksese per z. Mustaf Tukaj...
Dhjetor 16


Pjerin Ndreka Pune te mbare Klubit e suksese!
Dhjetor 17


Mikel Gojani Suksese dhe mbaresi ne veprimtarite ne vijim. Uroj dhe shpresoj qe me punen tuaj te krenohet Shkodra.
Dhjetor 16

Fatmir Minguli Urime klubit te shkrimtareve te Shkodres!
Dhjetor 16


Ndue Necaj Urime !
Dhjetor 17


Idriz Ulaj Urime dhe punë të mbarë!
Dhjetor 16

Lisandri Kola
Dec 18, 2013
Profesor, ju falenderoj shume me informacionin e detajshem.
Tue pa nji perpjekje serioze ne perpilimin e Statutit, dhe meqe e mora vesh se jeni ju Kryetar i ketij Klubi, pranoj te jem pjese e kesaj berthame dhe me kontribue aq sa te mundem me ndoj krijim timin. Kjo natyrisht tue iu gjegje kerkesave te Klubit dhe vullnetit personal, plus dhe ndodhjeve fizike larg e afer Shkodres.
 
Leke Imeraj
2014-01-8
Leke Imeraj
Te pershendes dhe te uroj gjithe te mirat,si Skender dhe si kryetar i klubit!Krijimin e klubit une e mendoj si nje ogur te mire,per fshirjen e pluhurit nga te medhenjte e Shkodres,per dritezimin e te sotmeve dhe rrugeceljen e te arthmeve.Une ndjej kenaqesi me qene antar i klubit keshtu qe te jap te drejten te me regjistrosh menjihere.Jam dakort ti pergjigjem edhe detyrimeve te mundeshbme,si antar i klubit.Me shume respekt,Leka.
 
Dashamir Dini
2014-01-9
Dashamir Dini
Skender urime per krijimin e klubit dhe zgjedhjen tende.Me futni ne liste.

Log In or Register